Je bezoekt tijdens deze China rondreis hoogtepunten als het Terracottaleger, de Chinese Muur, de Verboden Stad, nostalgisch Pingyao, de karstbergen van Yuntaishan en het moderne Shanghai. Om tijd te besparen reis je tijdens deze China rondreis driemaal per hogesnelheidstrein. Je slaapt in sfeervolle hotels (tweepersoonskamer op basis van logies). Tegen meerkosten kun je een eenpersoonskamer boeken. Ook slaap je een nachttrein, een belevenis op zich! Wij heten je van harte welkom in China!
Je bezoekt tijdens deze China rondreis hoogtepunten als het Terracottaleger, de Chinese Muur, de Verboden Stad, nostalgisch Pingyao, de karstbergen van Yuntaishan en het moderne Shanghai. Om tijd te besparen reis je tijdens deze China rondreis driemaal per hogesnelheidstrein. Je slaapt in sfeervolle hotels (tweepersoonskamer op basis van logies). Tegen meerkosten kun je een eenpersoonskamer boeken. Ook slaap je een nachttrein, een belevenis op zich! Wij heten je van harte welkom in China!
Zakgeld
Voor deze reis heb je ongeveer €300- p.p. per week aan zakgeld nodig, dit is voor overige maaltijden, optionele excursies, entreegelden en fooien.
Reisintensiteit
Deze reis is ingedeeld in schaal 2. Deze reis is voor ieder fit persoon te maken, maar belangrijk is een goede voorbereiding en de juiste instelling: de reistijden zijn lang en China is in veel opzichten druk en vermoeiend. Weliswaar overnachten we in middenklasse hotels, maar houd er rekening mee dat je door een ontwikkelingsland reist, met een lagere levensstandaard dan wat je thuis gewend bent. Verder is het mogelijk dat er door weersomstandigheden of andere oorzaken treinen of boten tijdelijk niet gaan en we moeten afwijken van de route. Een flexibele en positieve instelling is dan ook belangrijker dan lichamelijke fitheid.
Reisafstanden
Vliegveld Beijing naar Beijing: 45 km / 1 uur
Beijing naar Pingyao: 676 km / 4 uur (hogesnelheidstrein)
Pingyao naar Xi’an: 486 km / 3 uur (hogesnelheidstrein)
Pingyao naar Luoyang: 380 km / 1½ uur (hogesnelheidstrein)
Luoyang naar Shanghai: 1100 km / 6 à 7 uur (hogesnelheidstrein)
Shanghai station naar hotel: 9 km / 40 minuten
Shanghai hotel naar vliegveld Shanghai: 55 km / 1½ uur
Bovengenoemde reisafstanden vormen een richtlijn en zijn afhankelijk van de verkeersdrukte, wegwerkzaamheden, wegconditie, politiecontroles en het weer. De genoemde tijden zijn exclusief pauzes en stops onderweg.
Je maakt een internationale vlucht naar Beijing, waar je de volgende dag arriveert. In de Chinese hoofdstad gaat jouw China rondreis van start.

Vanaf het vliegveld heb je een transfer naar je hotel in de stad. Je kunt Beijing de komende vrije dagen op eigen gelegenheid ontdekken of meegaan op een of meerdere optionele excursies. Je bepaalt zelf wat je wilt.
Let op: Het is afhankelijk van het vluchtschema van jouw vlucht wat je vandaag nog kunt ondernemen.
In de enorme metropool vind je talloze markten, parken en pleinen. Oude paleizen en tempels (vaak prijkend op de Werelderfgoedlijst van UNESCO) staan zij aan zij naast fonkelnieuwe wolkenkrabbers, winkelcentra en Olympische stadions. Je overbrugt eeuwen in slechts enkele stappen. Met de taxi of metro kom je overal lekker snel en goedkoop, bijvoorbeeld in de Tempel van de Hemel. De vroegere keizers hielden in dit schitterende bouwwerk jaarlijks ceremonies om de oogstgoden gunstig te stemmen. In het park rondom de tempel zijn iedere ochtend veel Chinezen in de weer met taijiquan, musiceren, stijldansen en ritmisch gymnastiek. Je legt hier snel contact met de ‘locals’!

Vrije dag. Veel keizerlijke dynastieën zetelden in Beijing en daar is zeker nog veel van terug te zien. Zo was de kolossale Verboden Stad de vroegere woon- en werkplek van de keizers en hun hofhouding. Dwaal rond door de vele paleizen, paviljoenen en tuinen. Boven de toegangspoort hangt het portret van Mao Zedong. Hij kijkt uit over het grote Tiananmenplein, waaraan ook het Mao-mausoleum, het Nationaal Historisch Museum en de Grote Hal van het Volk zijn gevestigd. Ook een bezoek aan de Lama Tempel en de Confucius Tempel is prachtig.
NB: Wil je naar de Verboden Stad? Geef dat dan op bij de boeking van je reis, zodat wij een kaartje voor je kunnen regelen. De Chinese overheid heeft bepaald dat er dagelijks 30.000 bezoekers de Verboden Stad mogen betreden. Flink wat minder dan voorheen, toen mochten er dagelijks 80.000 bezoekers naar binnen.

Vrije dag. Je reisbegeleider organiseert een optionele excursie waarbij je zowel de Chinese Muur als het Zomerpaleis bezoekt. De Muur is in 2007 verkozen tot een van de ‘Nieuwe Zeven Wereldwonderen’. Het bouwwerk lijkt net een slapende draak, die bijna over de gehele breedte van China ligt. Uiteraard is het bijzonder om op dit unieke monument te staan! Het Zomerpaleis is het oude keizerlijke buitenverblijf en bestaat uit rustieke paviljoenen, tuinen en een meer.
NB: Wil je naar de Chinese Muur in combinatie met het Zomerpaleis? Geef dat dan op bij de boeking van je reis, zodat wij dat voor je kunnen regelen. Ook hier geldt dat het aantal bezoekers dat per dag wordt toegelaten gelimiteerd is.

‘s Middags reis je met de hogesnelheidstrein naar het charmante Chinese stadje Pingyao. De plaats is door UNESCO uitgeroepen tot Cultureel Werelderfgoed. In de 19de eeuw was Pingyao hét financiële handelscentrum van China. Het heeft, met haar monumentale koopmanshuizen, de tand des tijds uitermate goed doorstaan. Je ‘proeft’ als het ware overal het nostalgische verleden van het oude keizerrijk.
Binnen de indrukwekkende stadsmuren met nog dienstdoende stadspoorten bestaat Pingyao uit een wirwar van autovrije straatjes en steegjes, poorten, doorkijkjes en oude panden met pittoreske patio’s (die vroeger vaak dienstdeden als bankgebouw).

Vrije dag. Je vermaken in het stadje zelf? Dat lukt prima! Liefhebbers kunnen tijdens deze China rondreis op een optionele excursie Wang Jia Dayuan en de Shuanglin Tempel bezoeken. Het oude adelijke huis van de familie Wang is een fotogeniek complex en heeft een oppervlakte van 250.000 m²! Het complex heeft talloze rijk gedecoreerde binnenplaatsen, mooie poorten en een enorme verdedigingsmuur. In de Shuanglin Tempel tref je meer dan 2000 oude sculpturen, voornamelijk uit de tijd van de Ming dynastie.

Vrije ochtend. Ben je een fan van Chinese cultfilms? Pingyao fungeerde als decor voor de prachtige film ‘Raise the Red Lantern’! Je had het vast al gezien. Veel van de monumentale panden zijn gedecoreerd met verfijnde schilderingen en overal bungelen rode lampions, die het stadje ’s avonds in een sfeervolle gloed zetten.
’s Middags ga je per hogesnelheidstrein naar Xi’an, de hoofdstad van China tijdens de Tang dynastie (618-907). ’s Avonds kun je de stad in.

Vrije dag. Het beroemde Terracottaleger van Xi’an, dé toeristische attractie van China! Tijd voor een duik in de geschiedenis! Dit is het grafleger van Qin Shihuangdi, de eerste keizer van China. Na zijn dood moest dit leger zijn tombe bewaken. De keizer begon al met het bouwen van het immense leger op het moment dat hij op veertienjarige leeftijd als koning Zheng de troon besteeg (246 voor Christus). Maar pas vanaf het moment dat hij zich had uitgeroepen tot keizer pakte hij de zaken echt groots aan. Zo'n 700.000 dwangarbeiders werkten aan zijn grafkamer met een compleet leger. Een leger waarin elke soldaat een uniek gezicht heeft. Er wordt gezegd dat voor elk terracotta beeld een soldaat uit het leger van Qin model heeft gestaan (maar of dat waar is?). De beelden zijn gemiddeld 1.86 meter hoog en wegen ongeveer 300 kilo. Toen de grafkamer volledig was ingericht werd deze afgedekt en werd er bovenop een kunstmatige heuvel aangelegd. De toenmalige bewoners van de streek hechtten weinig waarde aan de aanwezigheid van de grafheuvel. Langzaam maar zeker werd deze vergeten. Tot 1974! In dat jaar haalde een boer bij het graven van een put een aantal beelden naar boven.
De karakteristieke Grote Ganspagode trekt veel (Chinese) toeristen. Gebouwd in het jaar 652 om de heilige boeddhistische geschriften onder te brengen, die de monnik Xuan Zang uit India had meegebracht. Brand hier wierook, net als de tempelgangers.
NB: Wil je naar het Terracottaleger in combinatie met de Grote Ganspagode? Geef dat dan op bij de boeking van je reis en wij regelen het voor je. Het aantal bezoekers dat per dag wordt toegelaten (gelukkig) is gelimiteerd.

Vrije ochtend. In de eerste eeuwen van onze jaartelling was Xi’an het begin van de Zijderoute, die China met het Romeinse Rijk verbond. Karavanen voerden onder andere zijde, lakwerk en specerijen westwaarts. Producten als aardewerk, glas en textiel gingen oostwaarts. Later verbreidde de islam zich via deze route tot aan China. Van de 7de tot de 9de eeuw, toen de Tang-dynastie China regeerde, was voor Xi'an nogmaals een bloeitijd weggelegd. Het groeide uit tot de grootste stad ter wereld, met naar schatting twee miljoen inwoners. De 14 km lange stadsmuur uit deze tijd is nog grotendeels intact. Met zijn hoogte en breedte van twaalf meter vormt hij een imposante bezienswaardigheid.
Dwaal in Xi'an heerlijk rond in het islamitische gedeelte van de stad. Een levendig wijkje met in het midden de oude moskee. Je ziet kinderen die Arabische les krijgen, straatrestaurants waar de meest heerlijke maaltijden worden bereid en veel winkeltjes en kraampjes met snuisterijen. De moskee is een mix van islamitische en Chinese bouwstijl en heeft een rustieke ommuurde tuin. Op straat kun je in deze wijk lekkere kebab eten.
's Middags stap je op de hogesnelheidstrein van Xi’an naar Luoyang, waar je overnacht.

Vrije dag. Het 1500-jarige Shaolinklooster is een bezoek waard! Befaamd om de later wereldwijd bekende vechtsport kung fu die hier werd ontwikkeld. Het complex bestaat uit een aantal fraaie gebouwen uit de Ming- en Chingdynastie. Tegenwoordig worden er weer leerlingen onderricht in onder andere (Zen-)meditatie en vechtsport.
De boeddhistische grotten van Longmen mag je eigenlijk niet overslaan. De in een steile rotswand langs de Yi-rivier uitgehouwen nissen en kamers laten de prachtigste voorbeelden van boeddhistische beeldhouwkunst uit de noordelijke Wei- en de Tang-dynastie zien. Het meest indrukwekkend is de 17 meter hoge Boeddha Vairocana.

Vrije ochtend. De bijnaam van Luoyang is: ‘Stad van de Pioenroos’. De kleurenpracht van de bloemen in het grootste pioenrozenpark van China valt in april of mei te bewonderen. In het Luoyang Museum zie je de grootsheid van vroeger. Gedurende 13 dynastieën was Luoyang de hoofdstad van verschillende Chinese rijken én de bakermat van de Chinese beschaving. Buiten de stad ligt de Witte Paarden Tempel, gesticht in de eerste eeuw na Christus maar later een paar keer herbouwd.
‘s Middags stap je op de hogesnelheidstrein naar Shanghai. Je komt daar in de loop van de avond aan.

Vrije dag. Shanghai is een grote, drukke Chinese havenstad met ruim 24 miljoen inwoners. De groei is ingezet na de Tweede Opium-oorlog (1842). De Europese mogendheden hadden handelsconcessies afgedwongen en ieder hun eigen handelspost in Shanghai gevestigd. Wandelend in de straten bij de Bund lijkt het soms net alsof je je in het oude centrum van Boston, Londen of Berlijn bevindt. Vlak achter deze gebouwen uit de koloniale tijd ligt de Chinese wijk met kleine lage huisjes en honderden winkeltjes. Futuristische skyscrapers maken de skyline compleet.
's Avonds kun je naar een acrobatiekvoorstelling in een van de vele theaters gaan. En ter afsluiting kan gedanst worden op dertiger jaren jazz in het Peace Hotel of op house in een van de hightech-disco's.

Vrije dag. Ook vandaag heb je de tijd om al die dingen te doen die je op je verlanglijstje hebt staan. Vermoedelijk zit daar een bezoek aan het prachtige Shanghai Museum bij, waar je een goed overzicht krijgt van de Chinese materiële cultuur. Het wordt niet voor niets het beste museum van China genoemd. Ook kun je de Yuyuantuinen of de Tempel van de Jaden Boeddha bezoeken. Leuk is een riviercruise over de Huangpu.

Vrije dag. Shanghai is een boeiende stad waar enorm veel te zien is. Overvolle bussen, krioelende menigten en allerlei soorten fietsvoertuigen wringen zich door de smalle straten. Modern geklede jongeren flaneren in de drukste winkelstraat van China, Nanjinglu, waar stokoude vrouwtjes langs de kant van de straat soja-ijsjes verkopen. 's Avonds kun je een wandeling maken over de boulevard, dat het trefpunt is voor verliefde stelletjes, vrienden en families.
* Let op: Afhankelijk van je defintitieve vluchtschema reis je in de avond van dag 14 naar de luchthaven voor je terugvlucht. Je komt op dag 15 thuis aan.

Je gaat naar de luchthaven voor de terugvlucht naar huis, waar je dezelfde dag nog aankomt (afhankelijk van je definitieve vluchtschema). Het nagenieten van je reis door China kan beginnen!

Afstanden zijn bij benadering en kunnen variëren
De hotels zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen en beschikbaarheid. Indien een accommodatie is volgeboekt, zal uiteraard een zo veel mogelijk gelijkwaardig alternatief worden gereserveerd.
Wifi is voor veel reizigers prettig om (via ‘social media’) contact met het thuisfront te houden. Niet ieder hotel tijdens deze rondreis beschikt over Wifi, andere hotels hebben Wifi soms tegen betaling, soms alleen in de hotellobby. Houd er echter rekening mee dat de kwaliteit en snelheid van de internetverbinding zeker niet overal optimaal zijn, of het zelfs in zijn geheel laat afweten.
Je verblijft tijdens deze reis is op basis van logies.
Deelnemers die zich individueel inschrijven delen een kamer met een andere deelnemer. We houden er uiteraard rekening mee dat je bij iemand op de kamer komt van hetzelfde geslacht. Mocht je de hele reis een kamer voor jezelf willen, dan kan dat in principe geregeld worden. Je betaalt daarvoor dan de éénpersoonskamertoeslag. De single kamers zijn vaker kleiner dan de tweepersoonskamers. Houd hier rekening mee.
De hotels die we (onder voorbehoud) gebruiken zijn:



Onze reissom is gebaseerd op de op dat moment voordeligste vluchtoptie (dit kan vanaf diverse luchthavens zijn). Deze tarieven en de vluchtmogelijkheden kunnen meerdere keren per dag veranderen. Daarom kunnen we geen vast vluchtschema publiceren.
Bij het boeken van de reis kun je in het opmerkingenveld je voorkeuren voor een luchthaven aangeven. Na jouw boeking gaat het team aan de slag om voor jou een geschikt vluchtschema te zoeken.
Wanneer het voorstel dat je krijgt naar aanleiding van jouw voorkeuren niet naar je zin is, of omdat de voordeligste optie niet meer beschikbaar is, dan mag je kosteloos van de reis afzien.
Pas na jouw akkoord wordt de reis definitief voor jou bevestigd.
Indien je geen voorkeuren invult, wordt er automatisch voor de voordeligste vlucht gekozen.
Onze reizen worden begeleid door goed opgeleide lokale Engelstalige, reisbegeleiders (in een enkel geval door Nederlandstalige reisbegeleiding). We merken dat onze reizigers dit enorm waarderen, vooral omdat deze reisbegeleiders in tegenstelling tot veel van hun Nederlandse collega’s meer en gedetailleerde kennis hebben van hun land. Hij/zij kent het gebied goed, kan achtergrondinformatie geven en zorgt dat de reis goed verloopt. Hij/zij weet hoe te handelen als er eens iets mis gaat, maar is géén wandelende encyclopedie. Daarvoor zouden we willen verwijzen naar een goed reishandboek.
Je reisbegeleider verwacht aan het einde een fooi, als zij/hij het werk goed heeft gedaan. Wij betalen de reisbegeleiders een loon dat op gelijke hoogte ligt met dat van de meeste avontuurlijke reisorganisaties. Onze richtlijn voor de fooi is € 1,- tot € 2,- per reiziger per dag.
Bij de rondreizen is het mogelijk om alleen het landarrangement te boeken. Je regelt dan zelf de internationale vluchten en de transfer bij aankomst en vertrek. Met de andere deelnemers maak je vervolgens de reis volgens programma. Zo heb je een optimale vrijheid om zelf je reis samen te stellen en de vlucht te kiezen die bij je reisplannen past.
Op het boekingsformulier kun je ook aangeven of we, tegen betaling, nog een extra overnachting bij aankomst moeten regelen. Ook de transfer bij aankomst kunnen wij op individuele basis voor je regelen.
Voor al onze reizen hebben we een minimum aantal deelnemers nodig. Houd hier rekening mee voordat je zelf tickets gaat reserveren.
Het is in alle gevallen je eigen verantwoordelijkheid om op tijd bij het beginpunt van de reis aanwezig te zijn. Daarnaast zijn wij niet verantwoordelijk voor sporadische wijzigingen in de vertrekdata van onze groepsreizen. Voor sommige periodes kan de prijs van het landarrangement afwijken van de rest van het jaar, denk hierbij aan festivalreizen.
Deze is standaard 7,76% van de reissom (incl. 21% assurantiebelasting). Deze verzekering heeft een werelddekking (incl. VS en Canada)
Belangrijk: wanneer je een reis boekt waarbij de verzekeringspremie boven de € 200,- per persoon (excl. assurantiebelasting) uitkomt, dan is het helaas niet mogelijk om de annuleringsverzekering bij te boeken. In dit geval kun je het beste contact opnemen met jouw eigen verzekeraar!
Wacht niet te lang met het boeken van een reis, omdat we een maand voor de reis vertrekt (en in sommige gevallen eerder) onze niet gebruikte vliegtuigstoelen moeten retourneren aan de desbetreffende luchtvaartmaatschappij. Daarna zijn de stoelen ‘op aanvraag’ en kan het voorkomen dat het vluchtschema afwijkt en de prijs van de reis hoger wordt. Bovendien kan boeken binnen een maand voor vertrek een eenpersoonskamertoeslag met zich meebrengen.
De groepssamenstelling van de reis wordt zichtbaar bij de vertrekdatum zodra er in totaal 3 reizigers een optie of een boeking op de reis hebben, en/of wanneer de reis een gegarandeerd vertrek heeft. Mocht de groepssamenstelling nog niet zichtbaar zijn dan kan je altijd even contact met ons opnemen.
90% van al onze reizigers is Nederlands of Belgisch, maar het kan voorkomen dat er bij een reis een enkele internationale reiziger meegaat.
Bij veel reizen die we aanbieden zijn inentingen tegen de belangrijkste ziekten noodzakelijk. Niet het meest leuke deel van je reisvoorbereiding maar wel onvermijdelijk. Wij zijn niet medisch geschoold en mogen daarom hierover geen advies geven.
Je kunt bij www.thuisvaccinatie.nl gratis informatie aanvragen over welke inentingen je nodig hebt. Mocht je inentingen nodig hebben, dan kunnen zij op het moment dat het jou schikt bij je thuis langskomen om de benodigde inentingen te zetten.
Een reisverzekering inclusief dekking voor reisongevallen, repatriëring en medische kosten is verplicht voor alle deelnemers aan onze reizen. Als je geen reisverzekering hebt afgesloten en er overkomt je iets in het buitenland, dan kan dit uitermate ernstige (ook financiële) consequenties hebben. Om deze reden verplichten wij onze deelnemers dat zij een geldige reisverzekering hebben. Ook raden wij je aan om een annuleringsverzekering af te sluiten maar dit is niet verplicht. Je kunt natuurlijk zelf besluiten welk financieel risico je hierbij wilt lopen.
Je kunt deze reis- en/of annuleringsverzekering bij ons afsluiten door dit bij boeking aan te geven.
Met nadruk willen we er op wijzen dat reizigers die tijdens hun reis deel willen nemen aan avontuurlijke excursies (als raften, duiken, snorkelen, (bamboe)vlotvaren, kanoën, (water)skiën, (wind)surfen, parasailing, deltavliegen, parachutespringen, ballonvaren, bungee jumpen, canopy tour, canyoning, speleologie, mountain trekking, tokkelen, sandboarden, mountain biking, downhill biking en snowboarden) dit voor eigen risico doen en dat we hen dringend aanraden vooraf te controleren of hun reisverzekering deze activiteiten dekt.
Vluchtinformatie
in verband met de verschillende vluchtopties van diverse luchthavens en wijzigingen in de vluchtschema's is het niet mogelijk om één vluchtschema te publiceren. Ben je benieuwd naar de mogelijke vluchttijden? Bel of mail ons gerust.
De luchtvaartmaatschappij en het vluchtschema zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Het kan voorkomen dat er op de heen- en/of terugreis een overstap gemaakt moet worden en dat niet alle deelnemers hetzelfde vluchtschema hebben.
Vervoer ter plaatse
De meeste trajecten worden afgelegd per hogesnelheidstrein, tijdbesparend én comfortabel: van Beijing naar Pingyao, van Pingyao naar Xi’an, van Xi’an naar Luoyang en van Luoyang naar Shanghai. De transfers van en naar de hotels, stations en vliegvelden zijn inbegrepen.
Voor de optionele excursies naar bijvoorbeeld de Chinese Muur in Beijing of het Terracottaleger in Xi'an huren we ter plaatse eigen vervoer of sluiten we ons aan bij een excursie die ter plaatse wordt aangeboden. Dit gebeurt in overleg met de deelnemers van de groep.
Visum
Voor deze bestemming is een visum, elektronisch visum of toeristenkaart nodig voor reizigers met de Nederlandse of Belgische nationaliteit.
De beste reistijd voor China is meestal het voorjaar van april tot en met juni en het najaar van september tot en met oktober. In deze maanden zijn de temperaturen in veel regio’s aangenaam en is het weer geschikt voor een rondreis langs Beijing, Xi’an, Shanghai en de Chinese Muur. Omdat China enorm groot is, kan het klimaat per regio sterk verschillen.
Of je voor China een visum nodig hebt, hangt af van je reisperiode, reisdoel en de duur van je verblijf. Bij een verblijf tot 30 dagen heb je meestal geen visum nodig. De regels kunnen wijzigen en verschillen per situatie. Bekijk daarom voor je reis naar China altijd het actuele reis- en visumadvies via NederlandWereldwijd / Rijksoverheid
Bij veel reizen die we aanbieden zijn inentingen tegen de belangrijkste ziekten noodzakelijk. Niet het meest leuke deel van je reisvoorbereiding, maar wel onvermijdelijk. Wij zijn niet medisch geschoold en mogen daarom hierover geen advies geven. Raadpleeg daarom altijd GGD Reisvaccinaties
In China betaal je met de Chinese yuan, ook wel renminbi genoemd. In grote steden zijn mobiele betaalapps zoals Alipay en WeChat Pay veelgebruikt, maar voor reizigers kan het handig zijn om ook een creditcard en contant geld bij je te hebben. Internationale betaalpassen werken niet overal. Zorg daarom dat je vooraf controleert welke betaalmiddelen geschikt zijn voor jouw rondreis door China.
In de grote steden kun je vaak gebruikmaken van gratis wifi in hotels, restaurants en cafés. In sommige hotels is wifi alleen beschikbaar in de lobby, maar steeds vaker kun je ook op je kamer online.
E-sim en VPN
In China zijn verschillende bekende websites en apps geblokkeerd door de overheid, waaronder Google, WhatsApp, YouTube, Instagram, Snapchat en Facebook. Soms werkt WhatsApp beperkt via de wifi van accommodaties, maar dit is niet altijd betrouwbaar. Wil je deze apps en websites toch gebruiken, dan kun je het beste vóór vertrek een e-sim installeren, bijvoorbeeld van Airalo. Die werkt vaak goed en biedt op veel plekken bereik. Een VPN kan ook helpen, maar werkt in China niet altijd even stabiel. WhatsApp werkt meestal alleen met een e-sim of via wifi in combinatie met een VPN.
Prepaid simkaart
Een lokale prepaid simkaart van bijvoorbeeld China Mobile of China Unicom is ook mogelijk. Hiervoor heb je bij aankoop je paspoort nodig en je telefoon moet simlockvrij zijn. Er zijn verschillende databundels beschikbaar; met ongeveer 2 GB internet heb je meestal voldoende voor normaal dagelijks gebruik. Opvallend detail: simkaarten met het cijfer 4 zijn vaak goedkoper, terwijl nummers met het cijfer 8 juist populairder en duurder kunnen zijn.
Je weg vinden in China
Een handige app om alvast thuis te downloaden is Maps.Me. Daarmee kun je kaarten vooraf opslaan en vervolgens offline gebruiken tijdens je reis. Houd er rekening mee dat WhatsApp in China weinig wordt gebruikt. Chinezen communiceren vooral via Weixin, internationaal bekend als WeChat. Reis je zelfstandig, dan kan het handig zijn om de Engelse versie van WeChat alvast te installeren, zodat je onderweg makkelijker contact kunt leggen of hulp kunt vragen.
Het tijdsverschil met China is in de Nederlandse wintertijd 7 uur en in de Nederlandse zomertijd 6 uur. China gebruikt één nationale tijdzone: China Standard Time. Wanneer het in Nederland 12.00 uur is, is het in Beijing en Shanghai meestal 18.00 of 19.00 uur, afhankelijk van onze zomer- of wintertijd.
Een 9.8 gemiddeld
Mijn vakantie naar China was te gek, een hoop interessante dingen gezien, kennis gemaakt met het cultuur en te gekke medereizigers.
Neem geen cash geld mee, of als je wilt meenemen neem niet veel mee. We hebben alles daar via hun apps alipay & wechat betaald. Je komt ook zo goedkoper uit
Echt super gaaf! Zoveel gezien in China en echt een reus die ik niet had willen missen. De reis was ook goed geregeld en een goede reisleiding.
Als je China echt wilt zien, dan is dit de perfecte reis.