Dag 1 – Naar het mooie Lapland
Het was even wachten, maar dan is de veelbelovende dag ook daar: we gaan op singlereis naar Fins Lapland. Alles bij ons? Check! Dan zijn we klaar om te vliegen naar Finland. Vanaf het vliegveld is het minder dan een uur rijden en dan zijn we in Levi. Hier zullen we de aankomende nachten verblijven. Levi is een pittoresk dropje in Lapland en er is genoeg te beleven. Dit gaan de aankomende week allemaal ontdekken, maar voor vandaag komen we even bij in de accommodatie. Zullen we vanavond zelf koken of beginnen we de singlereis goed en gaan we uit eten?
Dag 2 – De cultuur van Lapland
In Lapland hebben ze een eigen cultuur; de Sami cultuur. De tweede dag van de singlereis gaan wij helemaal op in deze cultuur. Bij een outdoor tentoonstelling leren we alle ins en outs van deze cultuur. En van wie kan je dit het beste leren dan van een echte Sami. De tentoonstelling geeft een kijkje in de levenswijze en de historie van dit volk. Echt een belevenis. Gelukkig hebben we vanmiddag alle tijd om bij te komen van alle indrukken. We gaan naar Immelkartano. Daar gaan we een heuse sauna expeditie doen, want je kan Finland niet verlaten voordat je ook echt in een Finse sauna hebt gezeten. Ook een ijs bad hoort erbij na de sauna. Heerlijk.
Dag 3 – De pistes op
Wanneer je aan Lapland denkt dan denk je aan sneeuw. En wanneer je aan sneeuw denkt dan denk je aan skiën en snowboarden. Levi is daar uitermate geschikt voor. Met meer dan 39 kilometer aan pistes en meer dan 25 liften is Levi een absoluut wintersport paradijs. Voor elk niveau is er wel een geschikte piste. Dus het maakt niet uit of je nog nooit hebt geskied of dat je een echte pro bent. Deze actieve dag maakt hongerig. We kunnen ervoor kiezen om zelf te koken of naar een restaurant te gaan. Tip: er is een hele bijzondere pizzeria midden in het dorp. Naast dat ze hier gekookt rendier vlees hebben drinken ze hier ook champagne bij de pizza. Proost.
Dag 4 – Noorderlicht
Overdag kun je zelf kiezen wat je wilt gaan doen en vanavond gaan we jagen op het noorderlicht, fingers crossed voor goede condities. Op 135 kilometer (ruim 3 uur enkele reis) van Levi ligt Rovaniemi de officiële thuishaven van de Kerstman. Het is optioneel mogelijk om Rovaniemi en het Santa Claus Village te bezoeken. Hier kan je bekijken hoe de kerstman en zijn elfen leven. Een unieke beleving, maar ook wel commercieel.
Er zijn genoeg mogelijkheden voor een actieve dag in de sneeuw. Zo kunnen we nog een dag skiën, boarden of sneeuwschoenen huren en de omgeving te voet ontdekken. Heb je zin in een dagje niks doen en genieten van een boek of onze sauna, dat kan natuurlijk ook.
Gaat er een droom uitkomen en zien we vanavond het noorderlicht? Vanavond gaan we zelf op avontuur, op zoek naar de beste plek om het noorderlicht te spotten. We trekken de open natuur in, ver weg van omgevingslicht, zodat de kans om dit magische schouwspel te zien zo groot mogelijk is.
Neem je camera mee en leg dit bijzondere moment zelf vast. Met de juiste instellingen kun je soms zelfs delen van het noorderlicht fotograferen die je met het blote oog niet goed ziet. Wie maakt de meest originele foto tijdens deze groepsreis door Lapland?
Dag 5 – De sneeuwscooters
Een nieuwe dag vol actie en avontuur is aangebroken. ’s Ochtends kijken we nog even naar de foto’s van de avond ervoor. Wat een belevenis was dat! Vandaag komt er nog meer avontuur. We gaan op de sneeuwscooter door Fins Lapland. Ook als je geen rijbewijs hebt is het geen probleem. Je kunt achterop zitten en genieten van de omgeving. Onderweg maken we meerdere stops met prachtige uitzichten. Puur genieten.
In de middag zijn er vele optionele activiteiten te doen. We kunnen een workshop iglo bouwen gaan doen of een winterse wandeling. Natuurlijk kunnen we ook altijd bij het activiteitencentrum inspiratie op doen. Alles kan en mag deze middag. In de avond gaan we met zijn allen koken. Zullen we een typisch Finse maaltijd proberen te maken?
Dag 6 – Op de fiets
Op een fiets door de sneeuw, kan dat wel? Natuurlijk! We gaan op speciale fietsen de Finse bossen verkennen. De zogenaamde fatbikes hebben brede banden en zijn er speciaal voor gemaakt. Een ideale manier om de omgeving te verkennen. Het is een intensieve activiteit dus we mogen ons wel even verwennen bij de pauzeplaats. De zelfgemaakte broodjes en chocolademelk komen uit de tas en we kunnen even genieten van de rust in de Finse bossen. Als iedereen het op heeft gaan we weer verder met de mooie tour.
’s Avonds is er genoeg ruimte voor ontspanning. Bij de accommodatie is een echte Finse sauna. Heerlijk om ever te relaxen na een fanatieke dag. In Finland is het heel normaal om een borrel mee te nemen in de sauna. Daar zeggen we natuurlijk geen nee tegen. Kippis! (proost).
Dag 7- Dierendag
Vandaag gaan we op bezoek bij de meest iconische dieren van Lapland: de husky’s en rendieren. In het Levi huskypark krijgen we een rondleiding van niemand minder dan Noors kampioen husky sleede rijden. Het verteld ons van alles over de husky’s, hun trainingen en leefwijze. Sommige van deze husky’s worden zelfs gebruikt in films en reclames. Uiteraard mag een tocht op een huskyslee niet ontbreken. Wat gaaf en wat zijn de dieren toch lief!
Dag 8 – Terug naar Nederland
Het is alweer de laatste dag van de magische reis naar Lapland. Wat hebben we ontzettend veel leuke dingen gedaan. Met een koffer vol mooie herinneringen gaan we naar het vliegveld. Onderweg kunnen we alvast de reünie plannen. Eenmaal aangekomen in Nederland kunnen we onze vrienden en familie mee laten genieten door middel van de foto’s van de fantastische singlereis. De reis naar Fins Lapland was er een om nooit meer te vergeten.
Let op; het programma kan naar aanleiding van de weersomstandigheden in een andere volgorde plaatsvinden en activiteiten kunnen worden gecombineerd.